Güneştepe Mahallesi, Kelebek Sokak, No:15 Güngören – İstanbul
0212 433 6670

  Endüstriyel Arıtma

  Günümüzde artık birçok farklı alanda yaşanan kirlenmeler insan sağlığını büyük bir anda tehdit ederken, üstelik bu durum gün geçtikçe daha fazla büyümektedir. Bunlara paralel olarak aynı şekilde su da bu sorundan nasibini almakta ve insan sağlığını son yıllarda artık oldukça korkutucu bir şekilde tehdit etmektedir. Özellikle birçok farklı sektörde değişik üretimler gerçekleştiren fabrika alanları kapsamında çok su arıtma işlemlerinin önemi oldukça büyüktür. Geri dönüşüm sistemlerinin daha düzgün ve yeni bir şekilde çalışmasına olanak veren, daha tasarruflu bir şekilde maliyet açısından da kolaylık sağlayan su arıtma cihazları artık büyük bir önem taşımaktadır. Suyun mümkün olduğu kadar en kaliteli şekilde kullanılmasına olanak veren su arıtma cihazları kapsamında suyu yumuşatma, saflaştırma ve filtrasyon işlemleri bünyesinde daha kaliteli bir yaşam standardı ve daha doğru bir üretim fırsatı verilmektedir. Bunu gerçekleştirmek için ise değişik kullanım olanakları bulunan birbirinden farklı su arıtma cihazları günümüzde değişik fabrika alanlarında, sektörler içerisinde düzenli bir şekilde kullanılmaktadır.

  Birçok değişik ölçeklerdeki işletmeler adına veya restoran ve kafe gibi noktalar ile birlikte oldukça farklı alanlar içerisinde suyu en saf haline getirilerek insan sağlığının en doğru şekilde korunması adına su arıtma cihazı çeşitleri bulunmaktadır ve büyük bir öneme sahiptir. Alanlardan bahsedilecek olursa kazanlar, otomotiv sektörü ile birlikte özellikle diyaliz sistemleri ve süt ürünleri adına bu su arıtma cihazları olmazsa olmazlar arasındadır. Kaliteli yapıları ve teknik tasarımları ile birlikte düzenli bir şekilde bakımlarının yapılabildiği bu cihazlar, aynı zamanda yapılacak üretimler adına çok uygun maliyetlere fırsat vermekte ve daha hızlı bir şekilde seri üretimden yapılmasına sağlığın yanı sıra olanak tanımaktadır. Birbirinden değişik alanlar içerisinde mutlaka her biri adına ortak olan suyun en doğru şekilde arıtılması ortak bir etken olarak ön plana çıkmaktadır. Üstelik getirilen kriterler kapsamında artık suyun hangi sektör adına olursa olsun en doğru şekilde en temiz kaynak kapsamında yumuşatılması ve saf haline getirilmesi mecburiyeti bulunmaktadır. Bu yüzden kaliteli su arıtma cihazları günümüzde artık tüm değişik sektörler adını ortak bir değerdir.

  Ürün Özellikleri

  • Membran Filtre Kapasitesi/Gün : 1500 Litre
  • Membran Filtre Markası : 5x100GPD USA Membran
  • Filtre Türü : Inline Filtrasyon
  • Tank Konumu : Kasa Dışarısında
  • Tank Özelliği : Antibakteriyel Paslanmaz Çelik (Opsiyonel)
  • Fiyat : Fiyat İçin Bizi Arayınız

  Su arıtma cihazlarının düzgün bir şekilde çalışması ve düzenli olarak uzun süreler kullanma fırsatı vermesi için kullanılan malzemenin ve üretiminde titiz bir şekilde yapılması büyük bir önem taşımaktadır. Ciddi bir süreç isteyen bu bağlamda paslanmaz bir özelliği bulunan ve çelik basınçlı kaplar bünyesinde tam bir donanım içerisinde hazırlanmalıdır. Bu sayede daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde su yumuşatma, saflaştırma ve filtrasyon doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir. Günümüzde artık suyun ne kadar insan sağlığına zarar verdiğini göz önüne alınacak olursa, standartlar bünyesinde ticari olarak kullanılacak su arıtma cihazları tamamen üst düzey bir kalitede olmalıdır.

  Filtrasyon Aşamaları
  1. Aşama
  5 mikron gözenekli tortu filtre,suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.
  2. Aşama
  Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
  3. Aşama
  Karbon blok filtre, suyun karşılaştığı üçüncü ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
  4. Aşama
  Membran filtre,arıtma cihazımızın ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.
  5. Aşama
  Alkalin filtre (ph filtre), membran filtre kullanan cihazlarda ph filtresi olmazsa olmaz filtrelerdendir. Yüksek ph seviyesi seviyesi asidik etkilere karşı direnç kazandırı. Ayrıca metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Membran filtreden geçen su ph yönünden düşük ph seviyesine sahiptir. Ph filtresinin kaliteli bir ph filtresi seçilmesi gereklidir ki günümüzde çok sayıda ph filtresi vardır. seçeceğiniz filtrenin ph düzüyini uzun süre koruyabilmesi gerekir.
  6. Aşama
  Mineral filtre, membran filtreli cihazlarda minarel filtre kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Membran filtre sudaki minarelleride arıttığı için sisteme mineral takviyesi yapılması gerekir. Minarel filtre suya vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri ekleyerek içme suyunuzu zenginleştirir ve metobolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve vücuttan miarel çalınması engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.
  7. Aşama
  Post karbon filtre (tatlandırıcı), elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.

  Su arıtmada amaç suyun harici etkiyle ortaya çıkan menfi katkı maddelerden arındırmaktır. Su hayatın vazgeçilmez maddesi olup oksijen kadar yaşamın devamlılığı için gereklidir. Ancak dünyada ekolojik kirliliğin başlaması ve küresel ısınma gibi birtakım çevresel sorunlardan dolayı suyun saflık düzeyi bozulmuştur. Böyle olunca özellikle konutlarda suyun biyolojik olarak tüketilmesi bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bu açıdan temiz ve saflığa yakın bir suyun temini için başvurulan kaynak suya olan talebin artması şaşırtıcı değildir. Ancak kaynak sular, oldukça temiz doğal kaynaklardan çıkmasına karşın sürekli almak bütçeye ek bir masraf getirir. Dolayısıyla su arıtma işleminin önemi burada ortaya çıkar. Su; akarsulardan, baraj göllerinden dolayısıyla yağmurla gelen bu hayat kaynağıdır. Fakat çevresel etkenlerden etkilenmemesi de mümkün değildir. Örneğin yeraltı sularında görülen magnezyum ve kalsiyum mineralleri suyun sertleşmesine yol açar. Bunlar suyun dip kısmına çökerek kireç denilen bir ortam yaratır. Kireçlenen suyun insan sağlığı açısından riskleri ise aşikardır.