Güneştepe Mahallesi, Kelebek Sokak, No:15 Güngören – İstanbul
0212 433 6670

Evsel Su Arıtma

Evsel Su Arıtma

Teknolojide yaşanan en son yeniliklerden destek alan su arıtma sektörü tezgâh üstü ve tezgâh altı modellerle müşterilerin ihtiyaçlarının en ideal seviyelerde karşılanmasını sağlar. Dekoratif açıdan bakıldığında da her ortamla uyumlu olan cihazlarla sağlıklı bir su içebilir ve maliyet açısından da ciddi avantajlar yakalayabilirsiniz.

5 farklı filtreleme işleminden geçirilen şebeke suyu, cam şişelere doldurularak uzun süre taze bir şekilde kullanıma hazır bekletilebilir. Her bir filtre kendi içinde farklı temizleme özelliğine sahiptir. Eve kurulan cihazın uzun süre ilk günkü veriminde çalışması için filtrelerin önerilen süreler dahilinde değiştirilmesine özen gösterilmelidir.

Ürün Özellikleri

  • Membran Filtre Kapasitesi/Gün : 180 Litre
  • Membran Filtre Markası : Vontron
  • Mineral Filtre : Var
  • Alkali Filtre : Var
  • Filtre Türü : Inline Filtrasyon
  • Tank Konumu : Kasa İçerisinde
  • Tank Kapasitesi : 12 Litre (3.2 Galon)
  • Fittings Türü : Quick Fittings
  • Musluk : Avrupa Musluk
  • Fiyat : 2400₺

Ürün Görselleri

Şeffaf hazneler içinde kullanıma sunulan tezgâh üstü modeller, standart bir beyaz eşya görünümündedir. Ev dekorasyonuyla uyumlu olan modeller, tezgâh altı sistemlerle desteklenebilir. Dolapların içinde kalan tipteki cihazların en büyük farkı temizlenen ve kullanıma hazır olan suyun bir musluk yardımıyla lavabonun yanına çıkartılmasıdır.

Filtrasyon Aşamaları
1. Aşama
5 mikron gözenekli tortu filtre,suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.
2. Aşama
Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
3. Aşama
Karbon blok filtre, suyun karşılaştığı üçüncü ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
4. Aşama
Membran filtre,arıtma cihazımızın ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.
5. Aşama
Alkalin filtre (ph filtre), membran filtre kullanan cihazlarda ph filtresi olmazsa olmaz filtrelerdendir. Yüksek ph seviyesi seviyesi asidik etkilere karşı direnç kazandırı. Ayrıca metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Membran filtreden geçen su ph yönünden düşük ph seviyesine sahiptir. Ph filtresinin kaliteli bir ph filtresi seçilmesi gereklidir ki günümüzde çok sayıda ph filtresi vardır. seçeceğiniz filtrenin ph düzüyini uzun süre koruyabilmesi gerekir.
6. Aşama
Mineral filtre, membran filtreli cihazlarda minarel filtre kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Membran filtre sudaki minarelleride arıttığı için sisteme mineral takviyesi yapılması gerekir. Minarel filtre suya vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri ekleyerek içme suyunuzu zenginleştirir ve metobolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve vücuttan miarel çalınması engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.
7. Aşama
Post karbon filtre (tatlandırıcı), elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.

İçinde klor kokusu barındırmayan su, yemek ve içecek hazırlamak için de kullanılabilir. Yumuşak olduğu kadar da taze olan arıtılmış su, sahip olduğu özelliklerle daha kolay tüketilebilir. Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen damacana ve pet şişelerle karşılaştırıldığında ekonomik açıdan son derece avantajlı olan sistemler sayesinde sağlıklı bir suya zahmetsiz bir şekilde ulaşılabilir. Arıtma cihazları evlerde yaşanan susuz kalma riskine de son verir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: