Güneştepe Mahallesi, Kelebek Sokak, No:15 Güngören – İstanbul
0212 433 6670

LG Su Arıtmalı Sebil

LG Su Arıtmalı Sebil

İnsan nüfusunun dünya genelinde artış göstermesi kullanılabilir kaynakların yetersiz hale gelmesi ya da doğal özelliklerinden uzaklaşmasını sağlıyor. Bu doğal kaynaklardan birisi de sudur. Su, insan yaşamının hatta canlı yaşamının vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Özellikle son 20 yılda su kaynaklarının yetersiz hale gelmesi ya da su kaynaklarının doğal özelliklerinden uzaklaşması insanları kullanılabilir su konusunda farklı kaynaklara odaklanmasını sağlamıştır. Bu kaynaklardan birisi de kullanılabilir ve içilebilir su kaynakları için üretilen su artıma cihazlarıdır. Su artıma cihazları özellikle son 20 yıllık süre içerisinde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Su artıma cihazlarındaki genel mantık suyun bozulan doğal özelliklerinin su arıtma cihazları ile yeniden doğal hale gelmesini sağlayarak kullanıma sunulmasıdır.

Su arıtma cihazlarındaki ana çalışma mantığı şehir su şebekesinde bulunan ve içerisinde insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan suların içerisindeki etken maddelerin temizlenerek suların kullanılabilir hale getirilmesidir. Özellikle şehir su şebekelerinde su içerisinde bulunan ağır metal olarak bilinen arsenik oranının yüksek olması insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Su artıma cihazları ile su içerisinde bulunan arsenik miktarının düşürülmesi ve insan sağlığını tehdit eder özelliklerinin bertaraf edilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda su arıtma cihazı ile sadece su içerisindeki arsenik oranı değil su içerisinde bulunan virüs, tortu ve kurbağa yumurtaları gibi istenmeyen etkilerden kurtulmak da mümkün hale gelebiliyor.

Ürün Özellikleri

 • Membran Filtre Kapasitesi/Gün : 180 Litre
 • Membran Filtre Markası : Vontron
 • Mineral Filtre : Var
 • Alkali Filtre : Var
 • Filtre Türü : Inline Filtrasyon
 • Tank Konumu : Kasa İçerisinde
 • Tank Özelliği : Antibakteriyel Paslanmaz Çelik
 • Soğuk Su Tank Kapasitesi : 3.1 Litre
 • Sıcak Su Tank Kapasitesi : 2 Litre
 • Sıcak Su Derecesi : 95°C
 • Soğuk Su Derecesi : 4-10°C
 • Fiyat : Fiyat İçin Bizi Arayınız

Su arıtma cihazlarının arıtma özellikleri şebekeden gelen su ile gelen suyun işleme alınması esasına dayanarak çalışma prensibine dayanmasıdır. Öncelikle şehir şebeke suyu su arıtma cihazı içerisinde yer alan kendisine ait olan su tankerinde depolanır. Bu depolama işlemi ile birlikte su arıtma cihazına ait olan arıtılmış su musluğunun çalıştırılması ile şebeke suyunun muhafaza edildiği alanda suyun ayrıştırılması sonrasında ise suyun tan olarak temizlenmesi işlemlerine başlanıyor. Bu işlem saniyeler içerisinde gerçekleşerek kullanılabilir su ihtiyaç oranında arıtılarak kullanıma sunuluyor. Su arıtma cihazlarının bir başka özelliği de bir saf suyun içerisinde olması gereken tüm minerallerin kullanılacak olan suyun içerisinde bulunmasını sağlamasıdır.

Filtrasyon Aşamaları
1. Aşama
5 mikron gözenekli tortu filtre,suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.
2. Aşama
Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
3. Aşama
Karbon blok filtre, suyun karşılaştığı üçüncü ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.
4. Aşama
Membran filtre,arıtma cihazımızın ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.
5. Aşama
Alkalin filtre (ph filtre), membran filtre kullanan cihazlarda ph filtresi olmazsa olmaz filtrelerdendir. Yüksek ph seviyesi seviyesi asidik etkilere karşı direnç kazandırı. Ayrıca metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Membran filtreden geçen su ph yönünden düşük ph seviyesine sahiptir. Ph filtresinin kaliteli bir ph filtresi seçilmesi gereklidir ki günümüzde çok sayıda ph filtresi vardır. seçeceğiniz filtrenin ph düzüyini uzun süre koruyabilmesi gerekir.
6. Aşama
Mineral filtre, membran filtreli cihazlarda minarel filtre kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Membran filtre sudaki minarelleride arıttığı için sisteme mineral takviyesi yapılması gerekir. Minarel filtre suya vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri ekleyerek içme suyunuzu zenginleştirir ve metobolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve vücuttan miarel çalınması engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.
7. Aşama
Post karbon filtre (tatlandırıcı), elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.

Su arıtma cihazları öncelikle konusunda uzman bilirkişi tarafından kullanım alanına kurularak çalışır hale getirilir. Bundan sonraki süreçte ise su arıtma cihazları yaklaşık olarak 6 aylık bir süre içerisinde herhangi bir sorun çıkarmadan kullanılır. Ancak 6 aylık süre dolduğunda su arıtma cihazlarının mutlaka kontrol ve bakımlarının yapılması gerekiyor. Bu bakım ve kontroller ile birlikte su arıtma cihazları içerisindeki filtrelerin temizlenmesi sağlanıyor. Bu filtrelerin temizlenmesi ile birlikte 6 aylık süre içerisinde şehir su şebekesinden gelen suyun artık maddelerinin temizlenmesi sağlanıyor. Bu temizleme sürecinden sonraki süreçte ise su arıtma cihazları çok daha sağlıklı bir şekilde kullanılıyor.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: